Naujamiesčio dvasia

Perspektyvus bei modernus Naujamiestis diktuoja miesto ritmą. Išskirtinis rajonas pasižymi kultūrinių renginių, išskirtinių restoranų ir naujų vietų gausa. O geriausiai Naujamiesčio nuotaiką atskleidžia čia kuriantys bei gyvenantys žmonės.

Sužinoti daugiau

APIE „STREET ART“

FluxRecords projektas vienas pirmųjų Lietuvoje gyvenamos paskirties daugiabutis su “street Art” stiliaus piešiniu ant fasado. Drąsų žingsnį padiktavo Naujamiesčio dvasia ir išskirtinė vietos kultūra. Tatuiruotę menantis, iš linijų sudėliotas piešinio veidas simbolizuoja menišką Naujamiesčio aurą ir dinamišką gyvenimo ritmą.

FluxRecords daugiabučio piešinį sukūrė menininkas Arūnas Lomonosovas, kurio pagrindinė veikla ir inspiracijų šaltinis yra tatuiruočių menas, kurį jis realizuoja nuosavoje tatuiruočių ir piešimo studijoje ,,Inkstories tattoo“ Vilniuje.

 

,,Mane visuomet žavėjo ilgaamžiškumas, traukė neformali kultūra, vaikystę praleidau piešdamas gatvėse, ant traukinių. Tad tatuiruotės man buvo vienas iš archaiškų amatų, kuriame yra labai daug neišnaudotų galimybių.“

Kokia mintis slypi už Jūsų sukurto piešinio bei kas svarbu kuriant eskizą pastatui?

Piešinys kurtas pagal tatuiruotės eskizą. Minimalizmas, linijomis brėžti veidų eskizai – išpildo projekto koncepciją: piešinys individualus, originalus, simbolizuoja ramybę, savitumo paieškas, ilgaamžiškumą kaip tikra tatuiruotė. Kurdamas piešinį pastatui turėjau daugiau laisvės, erdvės improvizacijai, tačiau reikėjo gerai apgalvoti jo dydį, visus jo matomus rakursus, net krentančius medžių šešėlius.

Kaip Jums atrodo, kokia yra Naujamiesčio rajono aura ir kokie žmonės jį rinktųsi?

Sovietmečiu Naujamiestyje veikė daug fabrikų. Ten pat kur statomas šitas pastatas, buvo „penkiukės“ fabrikas, ten dirbo mano senelis. Likimo ironija – dabar šioje vietoje iškils gyvenamasis pastatas su mano piešiniu. Dabar visos pramoninės zonos perdaromos gyventojų poreikiams, manau, tai yra geriau nei statyti naują rajoną – galbūt užtrunka ilgiau, tačiau centrinė miesto dalis tampa gražesnė, o vertingiems dalykams reikia laiko.

Naujamiestis – tai rajonas su istorija, kultūra, vyrauja pasaulietiška aura. Manau, būtent Naujamiestyje namus atras drąsūs gyventojai su susiformavusiu požiūriu į gyvenimą.

Ar yra svarbu kurti kūrybiško ir perspektyvaus miesto įvaizdį?

Bet koks kūrybiškas sprendimas pastate jį išskiria iš kitų betono džiunglių. Piešinys ant namo fasado – tai labai stipri pridėtinė projekto vertė. Jei ant gyvenamųjų namų atsirastų daugiau išskirtinių, įsimenamų detalių, gal ir adresų nebereikėtų.

 

Kontaktai

+370 682 11050

Teiraukitės apie kitus projektus
Jūsų žinutė išsiųsta. Su Jumis bus susisiekta per vieną darbo dieną.